Mehmet Koca

Siyaset neden önemli?

Globalleşen dünyada kıyasıya bir rekabet var ve bu rekabet her gün biraz daha sertleşiyor. Uluslararası güç dengeleri kendi çıkarları doğrultusunda oyunu şekillendirmek için maalesef her türlü enstrümanı kullanıyorlar.

Bütün olumsuzluklara ve engellemelere rağmen Türkiye olarak, son 12 yılda bir çok alanda AK Parti iktidarı ile önemli başarılara imza attık. Artık önümüzde yepyeni bir vizyon ve daha büyük hedeflerimiz var. Öyle inanıyorum ki ulaşmış olduğumuz mevcut seviyeyi daha da ileriye taşımanın yolu gücünü üretimden alan yeni bir Türkiye inşa etmekten geçiyor. Bu çerçevede AK Parti’nin 2023 Türkiye hedefini yakalamak için ülke insanının her bir ferdine önemli sorumluluklar düşüyor. Özellikle nitelikli insan kaynağımızın önümüzdeki dönemde daha fazla inisiyatif alması ve daha katma değerli alanlara yoğunlaşması çok önemli.

Yeni Türkiye vizyonu çerçevesinde, önümüzdeki dönemde Yeni Türkiye’nin inşasında sorumluluk almak üzere aktif olarak siyasete girmiş bulunmaktayım.

Bu doğrultuda İstanbul 1. Bölge AK Parti milletvekili aday adayı oldum.

Şu ana değin iş dünyasında edinmiş olduğum bilgi birikimini ve tecrübeyi insanımızın refahının artması için kullanmak gibi bir sorumluluğum olduğunu düşünüyorum.

Hep birlikte yeni Türkiye’nin inşası için var gücümüzle çalışıp yepyeni başarılara imza atacağımıza inanıyorum.

Saygılarımla,

Mehmet Koca
AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı